Praca w domu – inspirujące pomysły

16 września 2018

Praca w domu

Tworzenie notatek wizualnych

Od pewnego czasu widać wielki boom na notatki wizualne, czyli wszelkiego typu skróty informacji zawartych w różnych artykułach, kursach czy książkach, a nawet prelekcjach. Co najważniejsze, nie musisz być  grafikiem by coś takiego stworzyć, chociaż obsługa programów graficznych lub tabletu graficznego będzie dużym atutem. Takie notatki możemy także tworzyć odręcznie. Najważniejsze jest by były elastyczne, zwięzłe i zawierały sedno materiału.

Webinary

Webinary podobnie jak kursy online to genialna forma dzielenia się wiedzą, ale przede wszystkim zarabiania na niej. Jest to także świetny sposób na pracę w domu, gdyż mamy całkowitą kontrolę nad naszym czasem.

Kursy Online

To świetny pomysł na biznes, który nie tylko może być realizowany na samym początku nawet  po godzinach, ale to także świetny sposób na generowanie pasywnego dochodu. W zależności od naszego modelu biznesowego takie kursy czy wydawane ebooki mogą stać się dobrym źródłem stałego przychodu. Taka praca sprawdza się zwłaszcza gdy posiadamy dużą wiedzę o konkretnej dziedzinie. Nie musi to być programowanie, marketing czy coś bardzo trudnego. Równie popularne są kursy z takich rzeczy jak gotowanie, rysowanie, fotografia czy nawet szydełkowanie, a nawet wiele wiele innych.

Własny E-book

Napisanie własnej książki czy e-booka to także ciekawy pomysł na dodatkowe źródło dochodu. Taka praca w domu wiąże się jednak ze spędzaniem dużych ilości czasu polegających na kreatywnym tworzeniu i przelewaniu swoich pomysłów na papier. Samo wydanie e-booka to również złożony proces, więc zachęcamy do rozważenia ego pomysłu na początku jako formy dodatkowe źródła dochodu, a nie tego głównego. Nie rzucajcie się by pisać książki jeśli nie jesteś pewien swoich możliwości i nie masz zapasów gotówki.

Sprzedaż przez internet

Sprzedaż przez internet

Innym pomysłem na pracę w domu jest sprzedać. Możesz wystawiać na Allegro lub innych tego typu portalach nieużywane rzeczy, nietrafione prezenty czy książki, filmy czy gry, które już nie są CI potrzebne. Możesz sprzedawać także swoje dzieła czy kupione przedmioty z nałożoną przez siebie marżą.

Tworzenie biżuterii lub kosmetyków

Jeśli w swoim domu tworzysz własną biżuterię lub kosmetyki to świetnym pomysłem będzie sprzedaż ich przez sieć.

Obsługa Facebooka  i grup

Facebook już od dawna nie jest prostą platformą do komunikacji. To prawdziwy kombajn!  Wymaganie szybkiej reakcji i interakcji oraz czuwania nad tym co się dzieje w naszym kawałku sieci sprawia, że wielu biznesmenów czy influencerów szuka osób, które pomogą im kontrolowanie tego pola walki. Jeśli nie jest Ci obca obsługa tego portalu taka praca może być strzałem w dziesiątkę!

Copywriting

Wiele firm, nawet tych niewielkich  decyduje się aktualnie na tworzenie swoich blogów i stron na których umieszczają eksperckie porady. Wiele z nich poszukuje także redaktorów lub ghostwritterów, którzy będą pisać teksty. Jeśli więc pisanie sprawia Ci radość i wiesz jaki sposób pisać takie teksty to ten pomysł jest dla Ciebie idealny!

Pandemium wiedzy: Dowiedz się jak sprawdzić co to za numer