Praca polegająca na klikaniu - czyli zarabianie w internecie, czy to ma sens i dla kogo?

7 sierpnia 2018

Klikanie w reklamy

Co rusz na portalach ogłoszeniowych w sekcji "praca" pojawiają się oferty związane z pracą zdalną w internecie. Bardzo często wiąże się to po prostu z oglądaniem reklam i różnego rodzaju spotów promocyjnych. Praca ta nie przynosi dochodów pozwalających na swobodne utrzymanie się, ale zapewnia zastrzyk gotówki, który może być np. zbawienny dla studenta bądź ucznia. Sprawdźmy na czym to właściwie polega.

Jakie są formy zarabiania na klikaniu?

Krótko mówiąc bardzo proste. Nawet osoby nie posługujące się bardzo biegle internetem powinny sobie swobodnie poradzić w tej pracy. Aczkolwiek zważywszy, że jest ona przede wszystkim skierowana dla osób młodych - chcących dorobić sobie to już  w ogóle problem trudności znika całkowicie. Bowiem praca ta polega zazwyczaj na otwieraniu odpowiedniej strony i klikaniu w banery reklamowe, które się wyświetlają. Każda reklama, bądź spot, który jest nieco dłuższy to dla nas zarobek - zazwyczaj kilkugroszowy. Jest to niewiele, ale też nie zajmuje to dużo czasu więc jeśli obejrzymy kilkanaście takim reklam dziennie i przemnożymy przez cały miesiąc to wyjdzie z tego przyzwoita kwota. Jak już wspomnieliśmy praca nie wymaga żadnej wiedzy, ani doświadczenia, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że nie należy do najciekawszych zajęć, a raczej wręcz przeciwnie. 

Zarobki z klikania

Już nieco o kwotach i stawkach wspomnieliśmy, ale warto nieco bardziej rozwinąć ten temat i sprawdzić czy gra jest faktycznie warta świeczki. Przede wszystkim plusem jest fakt, że wysokość naszego zarobku jest mocno zależna od naszego zaangażowania.

Oglądanie reklam za pieniądze

Poświęcimy więcej czasu to i przychód będzie wyższy. Krótki film to około 10 groszy przychodu, z kolei dłuższa forma może przynieść nam nawet złotówkę zarobku. Z kolei pojedyncze kliknięcie to często zaledwie grosz. Jednakże wiadomo, że grosz do grosza a będzie kokosza i dla takiego ucznia może to być świetny dodatek do kieszonkowego. 

Czas, który trzeba poświęcić

Już wcześniej zostało napomknięte, że tak naprawę wszystko zależy od Ciebie i od tego ile chcesz zarobić. Jednak warto pamiętać, że jest to praca nudna i żmudna wobec tego raczej nie należy się nastawiać na kilka godzin dziennie, bo zwyczajnie po jednym dniu będziesz miał dosyć na długo. Szacuje się, że godzinka, czy dwie są najbardziej optymalne na dzień tak by się szybko nie zniechęcić do regularnego pracowania - klikania. Monotonia sprawia, że chętnych nie ma tak wielu, ale dzięki temu stawki też są coraz wyższe. 

Kończąc powyższy temat należy wziąć pod uwagę, że praca ta jak i każda inna ma swoje wady i zalety. Na pewno nie dorobimy się na niej majątku, ani nie będzie to przeżycie arcyciekawe. Jednak jeśli jesteś osobą uczącą się i potrzebujesz na kino, czy restaurację to warto nad tym pomyśleć. Tym bardziej, że nie musisz wychodzić z domu i tracić czasu i pieniędzy na dojazd. Jest to na pewno spory atut tej pracy.