Jak znaleźć pracę przez Internet?

19 sierpnia 2019

Chcesz dorobić trochę do domowego budżetu? A może chcesz na stałe pracować przez Internet? Nie wiesz w jaki sposób zabrać się za zarabianie przez Internet? Od czego zacząć, co jest Ci potrzebne? Na te pytania odpowiemy w tym artykule. 

Przygotuj swoją stronę internetową 

Pierwszą i podstawową rzeczą, która będzie Ci potrzebna do pracy przez Internet jest strona internetowa. Każdy kto pracuje przez Internet już ją ma. Dlatego jest ona niezbędna do rozpoczęcia pracy zdalnej. Nie zniechęcaj się już na początku. Samodzielne postawienie strony internetowej nie jest wcale trudne, ani kosztowne. Zacznij od najważniejszego, czyli pieniędzy. Jeśli chcesz samodzielnie postawić prostą stronę internetową musisz wykupić domenę (koszt to około dwudziestu złotych rocznie, z końcówką .pl) oraz hosting, którego koszt to około stu dwudziestu złotych rocznie. Oczywiście możesz upolować super promocję, dzięki której domena przez pierwszy rok będzie całkowicie darmowa. Następnie poproś hostingodawcę o zainstalowanie modułu WordPress. Jest to prosta aplikacja do stawiania stron internetowych. Większość wtyczek oraz motywów jest darmowa dlatego nie będziesz ponosić dodatkowych kosztów. W sieci znajdziesz mnóstwo darmowej wiedzy o tym jak w szybki sposób postawić samodzielnie stronę. Jeśli masz większy budżet na początek możesz zlecić postawienie strony specjaliście, wtedy koszt znacznie wzrośnie. 

Portale ogłoszeniowe  

Jeśli masz już swoją stronę internetową możesz ruszać na podbój portali ogłoszeniowych. Wstaw ogłoszenie o swoich usługach w Internecie. Napisz w krótkich słowach czym się zajmujesz. Pamiętaj, aby ogłoszenie było profesjonalne. Nie zapomnij dodać danych kontaktowych oraz adresu Twojej świeżej strony internetowej. Drugą opcją jest odpowiadanie na ogłoszenia innych. Pamiętaj, aby Twoje odpowiedzi nie były automatyczne. To znaczy, że nie powinieneś działać metodą kopiuj wklej. Postaraj się być oryginalny. Takie ogłoszenia znajdziesz na przykład tutaj: Pracaonline.net